On nie chce się kochać

Jeżeli podejrzewasz, że brak seksu w twoim związku ma podłoże zdrowotne, powinnaś być szczególnie delikatna.

On nie chce się kochać

Marta Piątkowska

2010-11-09
Ostatnia aktualizacja: 2013-09-09


Coraz więcej kobiet skarży się na brak zainteresowania ze strony partnerów. Seks w związku powoli zanika, a sytuacja z dnia na dzień robi się coraz bardziej napięta. Kobiety czują się odrzucone i niekochane, podejrzewają u partnera chorobę, a nawet doszukują się sygnałów zdrady z jego strony. A prawdziwa przyczyna pozostaje nieodkryta.

Brak seksu w związku jest problemem, o ile para nie umówi się, że z jakichś powodów za obopólną zgodą z niego rezygnuje. Inaczej ma się sytuacja, kiedy jedna strona inicjuje stosunek, a druga regularnie odmawia lub oddaje się bez emocji i zaangażowania. Szczególnie widać to w relacjach, w których do tej pory seks był źródłem radości, a nie problemów.

Kiedy mężczyzna odmawia kobiecie, sprawa robi się podwójnie skomplikowana. Sam fakt, że to ON nie chce się kochać, jest już czymś z kulturowego punktu widzenia "dziwnym". Od najmłodszych lat jesteśmy wychowywani w przekonaniu, że facet "ma ochotę" zawsze. Przecież myśli o seksie co 7 sekund, o wiele częściej się masturbuje i ma w komórce kilka filmów tylko dla dorosłych. Jakim więc cudem ta genetyczna "seks maszyna" może nie mieć chęci się kochać?!

Prawdopodobnych powodów może być kilka, prosimy, żeby potraktować je jako sugestię i grunt do rozmowy z partnerem, a nie diagnozę. Zanik popędu seksualnego może oznaczać między innymi depresję, a tę powinien stwierdzić i leczyć lekarz.

Nie chce, bo ma kłopoty w pracy

W dobie kryzysu, niestabilnego rynku pracy i towarzyszącemu nam na każdym kroku stresu nie powinnyśmy się dziwić, że w pewnym momencie nasz partner poczuł się tym wszystkim przytłoczony. Być może w ostatnim czasie miał problemy, o których nie powiedział, żebyśmy się nie martwiły, a teraz przeżywa je samotnie?

Jeżeli do tej pory nie odezwał się ani słowem, raczej nie spodziewajmy się, że na pytanie "Czy wszystko dobrze w pracy?" odpowie zgodnie z prawdą i wyśpiewa wszystko, co go gryzie. Najlepsza w tym wypadku będzie metoda drobnych kroczków, czyli powolne, ale sukcesywne zdobywanie wiedzy. Pytaj się o rzeczy pozornie nieistotne, na przykład, czy u niego w biurze są jakieś rośliny, jeżeli tak, to czy się nimi zajmuje itd. Sposób, w jaki będzie odpowiadał, da obraz skojarzeń z miejscem pracy. Jeżeli zrobi się np. nerwowy, zirytowany, nie będzie znał ani razu odpowiedzi - może to oznaczać, że firma źle mu się kojarzy i chce jak najszybciej uciąć nieprzyjemny temat.

Zawsze można postawić wszystko na jedną kartę i zapytać wprost: "Co się dzieje u ciebie w pracy?".

Nie chce, bo ma problemy zdrowotne

Niektórym mężczyznom szczególnie ciężko jest przyznać się to tego, że coś nie funkcjonuje tak, jak powinno. Jeżeli jakiś czas temu pojawiły się u niego problemy z oddawaniem moczu lub osiągnięciem wzwodu, być może unika intymnych sytuacji z obawy, że wszystko wyjdzie na jaw. Wtedy będzie musiał iść do lekarza, poddać się badaniom, leczyć itd. Dla sporej grupy mężczyzn sam fakt zdiagnozowania jakiejkolwiek dolegliwości jest sporym problemem.

Jeżeli podejrzewasz, że brak seksu w twoim związku ma podłoże zdrowotne, powinnaś być szczególnie delikatna. Dobrym pomysłem może okazać się kupienie dla partnera książki, która zawiera informacje o prawdopodobnych przyczynach jego problemów. Jest to bezpieczny wstęp do rozmowy, która w tym wypadku musi się odbyć.

Nie chce, bo już go nie pociągasz

Nie można żyć złudzeniami i zakładać, że jeżeli partner nie chce uprawiać z nami seksu, to cały ciężar za tę sytuację spoczywa po jego stronie. Mężczyzna potrafi kochać kobietę i równocześnie nie czuć do niej pociągu seksualnego. Przyjrzyj się sobie uważnie, czy w ostatnim czasie wydarzyło się coś, co miało znaczący wpływ na twój wygląd? Jeżeli brakuje ci odwagi, żeby zapytać go wprost, przypomnij sobie o rzeczach, które zawsze na niego działały. Może wymyślna bielizna albo wyjazd za miasto tylko we dwoje?

Przez jakiś czas powinnaś obserwować partnera i starać się wyłapywać informacje, które mogą okazać się kluczowe do znalezienia odpowiedzi na pytanie, które cię męczy. Na pewno nie unikniecie rozmowy na ten temat. Jeżeli sytuacja będzie się rozciągała w czasie, konieczna może okazać się wizyta u seksuologa. Na to wszystko powinniście się przygotować psychicznie, ponieważ jest to zazwyczaj duża rewolucja dla obojga partnerów.

W sytuacji, kiedy nic nie jest określone i jego niechęć do seksu tak naprawdę może oznaczać wszystko, na pewno nie powinnaś robić z tego głównie swojego problemu, płacząc mu do ucha "bo ty już mnie nie chcesz". Spokój, opanowanie, obserwacja i pomimo trudności - maksymalna ilość ciepła i wsparcia. Jeżeli znowu poczuje się bezpiecznie i pewnie, sam powie, co się stało.

Liczba ocen: 12 | Średnia ocen: 4.08
Polecamy

Pozycje seksualne
Potrzebujesz wskazówek? Szukasz inspiracji? Znajdź swoją ulubioną pozycję!
Dreszcz emocji
Dreszcz emocji
Dreszcz emocji
Złote wrota
Złote wrota
Szalone nożyczki
Szalone nożyczki
Łuk triumfalny
Łuk triumfalny
Baletnica
Baletnica
Wiktoria
Wiktoria
Azjatycka przygoda
Azjatycka przygoda
Uległa akrobatka
Uległa akrobatka
Wirujący seks
Wirujący seks
Randka w kinie
Randka w kinie
Śpiąca królewna
Śpiąca królewna
Ostrygi po wiedeńsku
Ostrygi po wiedeńsku
Dżokej
Dżokej
Tancerka
Tancerka
Dzikość serca
Dzikość serca
W galopie
W galopie
Na lokaja
Na lokaja
Perliste wrota
Perliste wrota
Zezowate szczęście
Zezowate szczęście
Skrzydła motyla
Skrzydła motyla
Kowbojka
Kowbojka
Na leżaku
Na leżaku
Kobiecy kaprys
Kobiecy kaprys
Dyrygent
Dyrygent
Dżdżownica
Dżdżownica
Meduza
Meduza
Kwiat lotosu
Kwiat lotosu
YMCA
YMCA
Lap Dance
Lap Dance
68 dla niego
68 dla niego
Na baczność
Na baczność
Osiłek
Osiłek
Zakazany owoc
Zakazany owoc
Kołysanka
Kołysanka
Gimnastyczka
Gimnastyczka
69 na siedząco
69 na siedząco
Kowboj
Kowboj
Zamiana ról
Zamiana ról
Srebrna łyżeczka
Srebrna łyżeczka
Uśmiech losu
Uśmiech losu
Na huśtawce
Na huśtawce
68 dla niej
68 dla niej
Na kraba
Na kraba
Nauszniki
Nauszniki
69 klasycznie
69 klasycznie
Pozycja misjonarska
Pozycja misjonarska
Fakty i mity-konkurs
Certyfikat