Rodzaje kobiecego orgazmu

Kobieta może przeżywać orgazm na wiele sposobów.

Rodzaje kobiecego orgazmu

Marta Piątkowska

2010-05-25
Ostatnia aktualizacja: 2014-03-26


Na początek dobra wiadomość – kobiecy orgazm istnieje i ma się dobrze. Co więcej, statystyki mówiące o liczbie szczytujących kobiet z roku na rok wyglądają coraz lepiej. Na dzień dzisiejszy 87% aktywnych seksualnie Polek może się pochwalić udanym współżyciem, którego finał wszystkim kojarzy się z czymś niezwykle przyjemnym.

Jednak orgazm orgazmowi nie równy. Na jego intensywność, siłę, długość i jakość wpływa całe mnóstwo czynników. Najprzyjemniejsze doznania czekają na kobiety w trakcie jajeczkowania, nie bez znaczenia jest też miejsce, atmosfera, zażyłość z partnerem oraz jego umiejętności. Nie dajmy sobie wmówić, że jesteśmy zmęczone lub oziębłe, sprawny kochanek szybko odwróci naszą uwagę od spraw przyziemnych i zabierze w wyjątkową podróż do krainy fajerwerków i co najmniej kilkusekundowej szczęśliwości.

A zrobić to może na kilka sposobów, bowiem my kobiety mamy to niezwykłe szczęście, że potrafimy przeżywać orgazm na kilka sposobów. Zanim jednak dojdziemy do ich wymieniania, należy powiedzieć jedno, żeby uniknąć pewnych niedomówień - bez względu na sposób, w jaki kobieta zostanie doprowadzona na szczyt - orgazm to seria skurczy pochwy i dna macicy, więc odczuwalny będzie w podobny sposób, różnica może polegać jedynie na jego długości lub intensywności.

Orgazm łechtaczkowy

Wymieniany jako pierwszy, ponieważ zdecydowana większość kobiet szczytuje pod wpływem stymulacji łechtaczki, która jest wyjątkowo bogato unerwiona.

Orgazm pochwowy

Ostatnie badania nad budową kobiecych narządów płciowych mówią, że łechtaczka ma bezpośrednie zakończenia nerwowe wewnątrz pochwy i jest narządem o wiele większym, niż się pierwotnie wydawało. Orgazm pochwowy zatem jest wynikiem stymulowania jej od wewnątrz.

Orgazm punktu G

Mityczne miejsce w ciele kobiety odpowiedzialne za niesamowite doznania, jego umiejętna stymulacja ma zapewniać nieopisaną falę rozkoszy. Niestety, do dzisiaj nie wiadomo, czy faktycznie istnieje.

Orgazm punktu C

Występujący najczęściej tuż po orgazmie łechtaczkowym jest efektem stymulacji ujściach cewki moczowej. Wymaga współpracy doświadczonego partnera, ponieważ nieumiejętne wywoływanie go może być dla kobiety nieprzyjemne.

Orgazm sutkowy

Coś dla kobiet lubiących pieszczoty piersi, osiąga się go dzięki połączonym siłom ssania, lekkiego przygryzania, lizania, ugniatania itd. Wszystkie chwyty dozwolone.

Orgazm wielokrotny

Z biologicznego punktu widzenia dostępny dla każdej z nas, wyniki badań mówią jednak, że tej przyjemności zażyje zaledwie 1/3 kobiet. Orgazm wielokrotny to kilka orgazmów występujących po sobie w krótkim czasie, najczęściej dochodzi się do niego w trakcie masturbacji lub pieszczot oralnych, co znowu sprowadza nas do jednego narządu - łechtaczki.

Orgazm strefowy

Osiągany pod wpływem pieszczot konkretnego regionu ciała, np. karku, pleców, piersi, stóp.

Orgazm jednoogniskowy

Mówimy o nim, kiedy partner podczas seksu skupia się tylko na jednym narządzie płciowym (łechtaczce, pochwie, piersiom).

Orgazm wieloogniskowy

Przeżywa go około 60% kobiet, jest on wynikiem równoczesnego lub naprzemiennego pieszczenia narządów płciowych lub okolic erogennych.

Orgazm częściowy

W praktyce określany słowem "dochodzę" - czyli moment kiedy nasze narządy płciowe są już mocno rozgrzane, czujemy przyjemne ciepło i mrowienie, ale nie dochodzi do finalnych skurczy pochwy i macicy

Orgazm totalny

Odczuwany wtedy, gdy na równi zostanie pobudzone nasze ciało i sfera psychiczna. Jest to moment maksymalnego podniecenia, które czujemy i ciałem, i umysłem.

Orgazm krótkotrwały

Może występować pojedynczo lub falowo, jeden za drugim. Ten rodzaj szczytowania charakteryzuje się dość krótkim (zdarza się, że sekundowym) czasem trwania.

Orgazm długotrwały

Odwrotnie niż krótkotrwały - może trwać nawet do 30 minut! Jest połączeniem doznań natury fizycznej, jak i psychicznej. Dojście do takiej umiejętności wymaga lat praktyki, ale co najważniejsze, jest osiągalne dla każdego.

Orgazm analny

Jak sama nazwa wskazuje, pojawia się pod wpływem stymulacji odbytu, bardzo chwalony przez entuzjastów "greckiej" miłości, przekonało się już do niego 18% Polaków (taka liczba deklaruje uprawianie seksu analnego).

Orgazm równoczesny

Bardzo romantyczny rodzaj orgazmu, polegający na równoczesnym szczytowaniu partnerów.

Orgazm bez stosunku

Brzmi dziwnie, a tymczasem jest bardzo częsty. Do orgazmu bez stosunku możemy dojść dzięki głaskaniu i pieszczeniu stref erogennych czy używaniu sex-gadżetów do stymulacji np. łechtaczki.

Orgazm w trakcie snu

To naturalny sposób, w jaki organizm radzi sobie z narastającym w nim napięciem seksualnym. Towarzyszą mu zazwyczaj sny erotyczne, w trakcie których dochodzi do silnego podniecenia.

Orgazm wyobrażeniowy

Osiągamy go pod wpływem fantazji i wyobrażeń, bez udziału bodźców dotykowych.

Liczba ocen: 52 | Średnia ocen: 4.29
Polecamy

Pozycje seksualne
Potrzebujesz wskazówek? Szukasz inspiracji? Znajdź swoją ulubioną pozycję!
Dreszcz emocji
Dreszcz emocji
Dreszcz emocji
Złote wrota
Złote wrota
Szalone nożyczki
Szalone nożyczki
Łuk triumfalny
Łuk triumfalny
Baletnica
Baletnica
Wiktoria
Wiktoria
Azjatycka przygoda
Azjatycka przygoda
Uległa akrobatka
Uległa akrobatka
Wirujący seks
Wirujący seks
Randka w kinie
Randka w kinie
Śpiąca królewna
Śpiąca królewna
Ostrygi po wiedeńsku
Ostrygi po wiedeńsku
Dżokej
Dżokej
Tancerka
Tancerka
Dzikość serca
Dzikość serca
W galopie
W galopie
Na lokaja
Na lokaja
Perliste wrota
Perliste wrota
Zezowate szczęście
Zezowate szczęście
Skrzydła motyla
Skrzydła motyla
Kowbojka
Kowbojka
Na leżaku
Na leżaku
Kobiecy kaprys
Kobiecy kaprys
Dyrygent
Dyrygent
Dżdżownica
Dżdżownica
Meduza
Meduza
Kwiat lotosu
Kwiat lotosu
YMCA
YMCA
Lap Dance
Lap Dance
68 dla niego
68 dla niego
Na baczność
Na baczność
Osiłek
Osiłek
Zakazany owoc
Zakazany owoc
Kołysanka
Kołysanka
Gimnastyczka
Gimnastyczka
69 na siedząco
69 na siedząco
Kowboj
Kowboj
Zamiana ról
Zamiana ról
Srebrna łyżeczka
Srebrna łyżeczka
Uśmiech losu
Uśmiech losu
Na huśtawce
Na huśtawce
68 dla niej
68 dla niej
Na kraba
Na kraba
Nauszniki
Nauszniki
69 klasycznie
69 klasycznie
Pozycja misjonarska
Pozycja misjonarska
Fakty i mity-konkurs
Certyfikat