Seks-zabawki dla mężczyzn

Branża akcesoriów erotycznych dla mężczyzn powoli się rozwija.

Seks-zabawki dla mężczyzn

Katarzyna Baryła

2011-02-02
Ostatnia aktualizacja: 2013-01-03


Dopiero niedawno producenci akcesoriów erotycznych dla panów poważnie potraktowali swoją grupę docelową. Dzięki temu coraz częściej w seks shopach można kupić estetyczne i wykonane z klasą gadżety, a nie jak było do tej pory – ordynarne i wulgarne sztuczne pochwy z wystającymi waginami.

Kobiety mają łatwiej

Kilka lat temu, kiedy Samanta - bohaterka serialu "Seks w wielkim mieście" zamieniła nieudolnych kochanków na wibrator z króliczkiem, kobiety raz na zawsze odrzuciły wstyd przed erotycznymi gadżetami. Widok pań w seks shopach obecnie nie należy do rzadkości, a właściciele sklepów on line zamykają miesiące, w których to kobiety stanowiły większą część klienteli. Znaczny wpływ na taki stan rzeczy wywarł sam przemysł akcesoriów erotycznych dla pań. Do lamusa odeszły obleśne i trzęsące się dwudziestokilkucentymetrowe wibratory. Teraz kobiety mogą wybierać spośród wielu estetycznie wykonanych urządzeń, które rzadko kiedy przypominają penisy, a służą do stymulacji nie tylko pochwy, ale głównie łechtaczki i odbytu. A co z mężczyznami? Niestety, producenci erotycznych gadżetów dla panów, poza nielicznymi wyjątkami, zatrzymali się daleko w tyle. - Rynek akcesoriów erotycznych jest o wiele bardziej otwarty na zapotrzebowania kobiet niż mężczyzn - zauważa w wywiadzie dla agencji AFP Patrick Pruvot, właściciel sieci seks shopów w Paryżu. Heteroseksualni mężczyźni mają do wyboru najczęściej wulgarne masturbatory, gumowe pochwy lub nadmuchiwane lalki. Nic dziwnego, że zamiast oblegać seks shopy, koncentrują się na zaspokajaniu seksualnych potrzeb z realnymi kobietami.

Tenga oznacza rozkosz

Projektowanie seksualnych gadżetów dla mężczyzn jest o wiele trudniejsze niż dla kobiet i wymaga dużych nakładów - wyjaśnia Pruvot. Jego zdaniem liczy się nie tylko zawartość, ale i opakowanie. - Jeśli jest brzydkie i odpychające, a urządzenie nazywa się "szybki orgazm", na pewno się nie sprzeda - podkreśla. Wziął to pod uwagę już w 2005 roku mechanik samochodowy Koichi Matsumoto. Japończyk zaprojektował urządzenie o nazwie tenga, które z wyglądu przypomina opakowanie żelu do włosów czy dezodorantu, ale po odkręceniu w środku kryje miękką i wilgotną komorę pełną różnych wypustek. Specjalnie opracowana konstrukcja, jak zapewnia producent, gwarantuje niezapomniane przeżycia. Matsumoto chciał pokazać, że seks-zabawki dla panów nie muszą być obleśne. Jak podkreśla twórca, chodziło mu również o promowanie zdrowego sposobu na sprawianie sobie przyjemności - wszak lepszy dobry masturbator niż liczne partnerki seksualne. Urządzenie przyniosło wynalazcy fortunę. W ciągu niespełna pięciu lat rozeszło się bowiem aż 13 mln masturbatorów, z czego ponad połowę sprzedano w Japonii. Idąc za ciosem, Matsumoto niedawno zaprezentował kolejny wynalazek dla panów - gadżet o nazwie "Egg". To urządzenie wyglądem przypomina jajeczko, a w rzeczywistości jest gumowym rozciągliwym rękawem, który idealnie mieści się w męskiej dłoni. Producent obiecuje tak głębokie doznania, po których panom z wrażenia zadrżą kolana.

Polacy wolą latarki

Tengi w Azji trafiły na dobry grunt. Nie narzekają również francuscy sprzedawcy gadżetów erotycznych. Patrick Pruvot wylicza, że jego trzy sklepy sprzedają łącznie ok. tysiąca japońskich mastrubatorów miesięcznie. Sukces upatruje w estetycznym wyglądzie - Nie budzą podejrzeń, wyglądają jak dezodorant lub tubka żelu pod prysznic, a tym samym gwarantują dyskrecję - podkreśla. Jednak w Polsce tengi nie sprzedają się jak świeże bułeczki, mimo atrakcyjnej ceny wahającej się w granicach 40-80 zł.. Dlaczego? Sebastian Balcerzak z sieci sklepów abcsexu.com.pl ma zastrzeżenia głównie do jakości wykonania, materiału i wielkości urządzenia. - Niektórzy klienci skarżyli się, że tengi są po prostu za małe - zauważa Balcerzak i podkreśla, że najczęściej sprzedającymi się urządzeniami dla mężczyzn są tzw. fleshlighty. To masturbatory wykonane z tworzywa przypominającego wnętrze pochwy, a cała komora masturbacyjna zamknięta jest w wygodnej plastikowej tubie przypominającej z zewnątrz latarkę. Mechanizm jest wyposażony w urządzenie wibracyjne z płynną regulacją częstotliwości drgań, a umieszczone w środku wypustki dodatkowo stymulują penisa. Wszystko to sprawia, że fleshlighty - zdaniem producenta - są lepsze niż oryginały (w domyśle - kobiety). Urządzenie sprawdza się w domu oraz ze względu na neutralny wygląd - może umilić niejedną podróż.

Wszystko przed nami

Branża akcesoriów erotycznych dla mężczyzn powoli się rozwija, a dla kobiet - jest w pełni rozkwitu. Badania pokazują, że najlepsze dopiero przed producentami i sprzedawcami erotycznych zabawek. Z raportów firmy Durex wynika, że z roku na rok zmieniają się seksualne zachowania Polaków, co przejawia się w rosnącym zainteresowaniu gadżetami erotycznymi. Po nietypowe prezerwatywy, żele do masażu i wibratory sięga z roku na rok o 5-6 procent osób. Nie od razu Kraków zbudowano, ale na pewno przyjdzie czas, że każda para oprócz zdalnie sterowanego wibratora z trzema końcówkami, będzie dysponować pełnym wdzięku i klasy masturbatorem. Ciekawe tylko, kiedy mężczyźni pozwolą sobie na zaspokajanie swoich potrzeb przy pomocy tengi czy flashlighta w obecności kobiety.

Liczba ocen: 18 | Średnia ocen: 4
Polecamy

Pozycje seksualne
Potrzebujesz wskazówek? Szukasz inspiracji? Znajdź swoją ulubioną pozycję!
Dreszcz emocji
Dreszcz emocji
Dreszcz emocji
Złote wrota
Złote wrota
Szalone nożyczki
Szalone nożyczki
Łuk triumfalny
Łuk triumfalny
Baletnica
Baletnica
Wiktoria
Wiktoria
Azjatycka przygoda
Azjatycka przygoda
Uległa akrobatka
Uległa akrobatka
Wirujący seks
Wirujący seks
Randka w kinie
Randka w kinie
Śpiąca królewna
Śpiąca królewna
Ostrygi po wiedeńsku
Ostrygi po wiedeńsku
Dżokej
Dżokej
Tancerka
Tancerka
Dzikość serca
Dzikość serca
W galopie
W galopie
Na lokaja
Na lokaja
Perliste wrota
Perliste wrota
Zezowate szczęście
Zezowate szczęście
Skrzydła motyla
Skrzydła motyla
Kowbojka
Kowbojka
Na leżaku
Na leżaku
Kobiecy kaprys
Kobiecy kaprys
Dyrygent
Dyrygent
Dżdżownica
Dżdżownica
Meduza
Meduza
Kwiat lotosu
Kwiat lotosu
YMCA
YMCA
Lap Dance
Lap Dance
68 dla niego
68 dla niego
Na baczność
Na baczność
Osiłek
Osiłek
Zakazany owoc
Zakazany owoc
Kołysanka
Kołysanka
Gimnastyczka
Gimnastyczka
69 na siedząco
69 na siedząco
Kowboj
Kowboj
Zamiana ról
Zamiana ról
Srebrna łyżeczka
Srebrna łyżeczka
Uśmiech losu
Uśmiech losu
Na huśtawce
Na huśtawce
68 dla niej
68 dla niej
Na kraba
Na kraba
Nauszniki
Nauszniki
69 klasycznie
69 klasycznie
Pozycja misjonarska
Pozycja misjonarska
Fakty i mity-konkurs
Certyfikat